Tajemna historia świata

nominacja jury i internautów
Autor: Nick Redfern
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2018-11-27
Kategoria: Historia niebanalna
ISBN: 9788380621671
Ilość stron: 496

Teorie spiskowe od ,,starożytnych wizyt obcych" po ,,nowy ład światowy"

 

Oficjalna historia ludzkości - ile z niej to prawda, a ile fikcja? Ile ważnych faktów ona zataja, ile przekłamuje? Czy mamy wierzyć w oficjalne wersje wydarzeń, nawet gdy są sprzeczne z relacjami świadków i dowodami naukowymi? A w ogóle kto tak naprawdę sprawuje dziś nad nami władzę?

 

Od zarania cywilizacji do XXI wieku, od teorii na temat obcych ingerujących w rozwój starożytnych kultur po ,,nowy ład światowy", autor Tajemnej historii świata przedstawia to, co uchodzi za skrupulatnie skrywaną część dziejów. Przygląda się zagadkom z początków rodzaju ludzkiego, spiskom tajnych bractw i stowarzyszeń, lotom UFO, inwigilacji społeczeństw przez współczesne rządy i badaniom nad kontrolą umysłów. Docieka, ile jest prawdy w pogłoskach o tajemniczych ,,czarnych śmigłowcach", bierze pod lupę ustawę Patriot Act, doniesienia o światowej akcji mikroczipowania i rewelacje Snowdena.

 

Nick Redfern rzetelnie - choć niekiedy z przymrużeniem oka - dokumentuje najciekawsze alternatywne wersje tajemniczych wydarzeń, które nurtują zarówno sceptyków, jak i marzycieli. Decyzję, czy mamy tu do czynienia z utajonymi pokładami rzeczywistości, czy wytworami fantazji, pozostawia do uznania czytelnika. Tak czy owak jedno jest pewne - ta książka nikogo nie znudzi!

Patroni medialni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5logo 6logo 7