O przedsięwzięciu

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje: portalu historycznego Histmag.org oraz serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze.

 

Celem konkursu i plebiscytu „Historia zebrana” jest wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Konkurs i plebiscyt „Historia zebrana” przeprowadzany jest w danym roku konkursowym w dwóch półrocznych edycjach. Jeden raz w roku konkursowym spośród laureatów poszczególnych edycji wybierane będą najlepsze tytuły roku. Wyboru dokonują internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z: redaktorów obydwu serwisów, publicystów historycznych, naukowców i doświadczonych recenzentów książek.

 

Spory oddźwięk

Inicjatywa ta, promowana również w serwisie społecznościowym Facebook.com, szybko zyskała wierne grono fanów, dzięki czemu internauci biorący udział w kolejnych edycjach oddali na zgłoszone książki wiele tysięcy głosów. O przedsięwzięciu pisały wiodące media branżowe, zyskało ono zainteresowanie również mediów ogólnopolskich.

 

Patroni wydarzenia

Na szczególną uwagę zasługuje grono szacownych patronów imprezy. Wszyscy cieszą się ogromną estymą wśród czytelników, co przyczyni się do popularyzacji konkursu i plebiscytu. Wśród patronów znajdujemy więc Polskie Towarzystwo Historyczne, "Tygodnik Powszechny""Odkrywcę" i portal dlastudenta.pl Patronat Honorowy sprawuje Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.


Kontakt z organizatorami

Michał Świgoń                                       

m.swigon@histmag.org                                  

tel. 692 929 681

 

Sławomir Krempa

skrempa@granice.pl

tel. 531 556 031

Patroni medialni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5