O przedsięwzięciu

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje: portalu historycznego Histmag.org oraz serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze.

 

Celem konkursu i plebiscytu „Historia zebrana” jest wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Konkurs i plebiscyt „Historia zebrana” przeprowadzany jest w danym roku konkursowym w dwóch półrocznych edycjach. Jeden raz w roku konkursowym spośród laureatów poszczególnych edycji wybierane będą najlepsze tytuły roku. Wyboru dokonują internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z: redaktorów obydwu serwisów, publicystów historycznych, naukowców i doświadczonych recenzentów książek.

 

Spory oddźwięk

Inicjatywa ta, promowana również w serwisie społecznościowym Facebook.com, szybko zyskała wierne grono fanów, dzięki czemu internauci biorący udział w kolejnych edycjach oddali na zgłoszone książki wiele tysięcy głosów. O przedsięwzięciu pisały wiodące media branżowe, zyskało ono zainteresowanie również mediów ogólnopolskich.

 


Kontakt z organizatorami

Michał Świgoń                                       

m.swigon@histmag.org                                  

tel. 692 929 681

 

Sławomir Krempa

skrempa@granice.pl

tel. 531 556 031